Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 10-03-2015 o 07:36 Woj. kujawsko-pomorskie na inwestycje na wsi dostanie 6,5 mln zł

Prawie 6,5 mln zł przeznaczy samorząd na inwestycje na wsi w woj. kujawsko-pomorskim ...

Prawie 6,5 mln zł przeznaczy samorząd na inwestycje na wsi w woj. kujawsko-pomorskim. Inwestycje takie jak budowa ścieżek rowerowych, świetlic, remonty kościołów będą realizowane w ramach kończącej się edycji unijnego PROW.

Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata od 2007 do 2013 własnie dobiega końca. Na przedsięwzięcia w ramach działania Odnowa i rozwój wsi przeznaczyliśmy dotychczas ponad 100 mln zł oraz podpisaliśmy 430 umów o dofinansowanie - poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Na podjęcie dalszych inwestycji w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" samorząd regionu przeznaczył 6,5 mln zł. Z tej puli sfinansowanych zostanie 35 projektów związanych z odnową małych oraz najmniejszych miejscowości w regionie.

Jak powiedziała rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska, środki przeznaczone zostaną m.in. na rewitalizację dworskiego parku Urzędu Gminy w Baruchowie powiat włocławski, budowę wiejskiej świetlicy w Samostrzelu gmina Sadki, powiat nakielski, budowę zewnętrznej siłowni w Bytoniu powiat radziejowski oraz remont drewnianego kościoła św. Stanisława i św. Marii Magdaleny w Przypuście gmina Nieszawa, powiat aleksandrowski.

Inwestycje, które zrealizowano dotychczas w ramach "Odnowy i rozwoju wsi", to m.in. budowa 214 placów zabaw, 79 świetlic, 15,71km rowerowych ścieżek, 22,46km chodników.  Również wyremontowano 289 świetlic, odrestaurowano 2 zabytkowe obiekty i 29 kościołów, oraz utworzono 31 obiektów rekreacyjnych - wymieniła Krzemińska. 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich ukierunkowany jest m.in. na poprawę konkurencyjności rolnictwa, pomoc w procesie restrukturyzacji gospodarstw rolnych oraz zwiększenie ich rentowności. Kończący się PROW (na lata od 2007 do 2013) składa się z czterech priorytetowych osi obejmujących 22 działania, w tym właśnie "Odnowę i rozwój wsi".

Program kontynuowany będzie w unijnej perspektywie finansowej na lata od 2014 do 2020 roku.

 
Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

Wysublimowane, przygotowanie specjalnie dla Ciebie tworzenie stron www poznań z pewnością oryginalne, takich stron już nikt nie robi Nie każdy ma w swojej ofercie meble na wymiar poznań my je mamy i ostrzegamy - są naprawdę wspaniałe Produkujemy jedne z najlepszych materiały POS w Europie, dlatego zachęcamy do współpracy z nami
Realizacja: Strony www