Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 20-03-2015 o 07:55 Dodatkowe 23 mln euro na ?Młodego rolnika?

Unijna zgodziła się na przesunięcie 23 mln euro w ramach PROW 2007-2013 na działanie w sprawie ?Ułatwiania startu młodym rolnikom?.

Unijna zgodziła się na przesunięcie 23 mln euro w ramach PROW 2007-2013 na działanie w sprawie „Ułatwiania startu młodym rolnikom”.

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że jest zgoda na merytoryczną modyfikację PROW 2007 - 2013 w Polsce. Dotyczy ona m.in. zwiększenia budżetu na „Ułatwianie startu młodym rolnikom” o 23 mln euro oraz zwiększenie budżetu działania na „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, w zakresie projektów dotyczących odnawialnej energii o kwotę 17,25 mln euro.

MRiRW formalne kroki umożliwiające jak najszybsze wdrożenie tych zmian już rozpoczęło. 

Na żółtej części listy która została sporządzona po ostatnim naborze na działanie „Ułatwianie startu” zmieściły się 7873 nazwiska, spośród wszystkich 22 300 zainteresowanych.

Nowego naboru nie będzie –  jak zapowiedziano wcześniej dodatkowe środki trafią do kolejnych osób z listy krajowej.

Na tą chwilę z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, którego budżet całkowity wynosi ok. 70  miliardów złotych, już ponad 90% środków zostało zagospodarowanych – informuje  ARiMR.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

Chcesz poddać jakiś wartościowy przedmiot grawerowanie poznań zrób to u Nas, a nie pożałujesz Szukasz profesjonalnej i solidnej agencja interaktywna poznań tu ją znajdziesz, nie zawiedziemy Was Jeżeli myślisz o solidnych schody drewniane w swoim domu to skorzystaj z naszych usług
Realizacja: Strony www