Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 12-03-2015 o 07:40 ASF kolejne ognisko u świń

We wsi Puciłki gmina Sokółka woj. Podlaskie potwierdzono kolejną obecność wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń ...

We wsi Puciłki gmina Sokółka woj. Podlaskie potwierdzono kolejną obecność wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń u trzody chlewnej. To już trzecie ognisko ASF które zostało wykryte do tej pory u świń w Polsce - informuje Mirosław Czech z Inspekcji Weterynaryjnej w Białymstoku.

Utylizacji poddano pięć świń, które były hodowane w tym gospodarstwie. Gospodarstwo jest na terenie objętym ograniczeniami, w tzw. Czerwonej strefie. Wyniki które potwierdzają obecność wirusa ASF u tych zwierząt weterynaryjna inspekcja otrzymała dnia 31 stycznia – informuje Mirosław Czech.

Gospodarstwo objęte zostało ograniczeniami. Powiatowy lekarz weterynarii w Sokółce wyda rozporządzenia o obszarze zagrożonym i zapowietrzonym ASF. W promieniu 3 km od wykrytego ogniska wirusa już zaczęły się już kontrole w gospodarstwach które dotyczą stosowanych zabezpieczeń przed roznoszeniem się wirusa, jak i stanu zdrowia oraz kondycji trzody.

Czech informuje, że dotychczas jednoznacznie nie ustalono źródła pochodzenia wirusa. Jak dodaje,  nie da się wykluczyć, że wykryte mogą być kolejne ogniska ASF u trzody. Trzecie ognisko wykryto wiele miesięcy po pierwszych dwóch przypadkach, które były w 2014 roku.

W Polsce dotychczas odnotowano 31 przypadków ASF u dzików. Wszystkie były w województwie podlaskim. 

 
Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

Chcesz poddać jakiś wartościowy przedmiot grawerowanie poznań zrób to u Nas, a nie pożałujesz Ekspresowe, rzetelne pod każdym względem tworzenie stron internetowych na wasze potrzeby Produkujemy jedne z najlepszych materiały POS w Europie, dlatego zachęcamy do współpracy z nami
Realizacja: Strony www