Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 01-04-2015 o 08:27 1 marca to dzień w którym mija zimowy zakaz stosowania naturalnych nawozów

Warto przypomnieć zgodnie z obowiązującymi przepisami z dniem 1 marca mija trzymiesięczny zakaz stosowania naturalnych nawozów

Warto przypomnieć zgodnie z obowiązującymi przepisami z dniem 1 marca mija trzymiesięczny zakaz stosowania naturalnych nawozów 

Zgodnie z ustawą z dnia 10 lipca 2007 roku o nawozach i nawożeniu, nawozy naturalne oraz organiczne w płynnej lub stałej postaci stosować możemy w terminie od 1 marca do 30 listopada.

Pamiętać również należy że oprócz terminu, ograniczeniem do stosowania naturalnych nawozów są przypadki takie gdy grunt jest zalany wodą, przykryty śniegiem oraz gdy gleba jest zamarznięta do głębokości 30cm. Nie wolno stosować płynnych nawozów naturalnych jak (gnojówka, gnojowica) na glebach bez okrywy roślinnej, znajdujących się na stokach o nachyleniu większym niż 10%, oraz podczas wegetacji roślin które przeznaczone są do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Warto jednocześnie pamiętać, że zgodnie z prawem, zastosowana w okresie roku dawka naturalnego nawozu nie może więcej  zawierać niż 170 kg azotu w czystym składniku na 1 ha rolnych użytków.

Zakładając że przeciętny obornik o j masie suchej do 25%, zawiera około 0,5% azotu i wykorzystanie azotu z obornika w pierwszym roku wyniesie około 40% na hektar rolnego użytku zastosować możemy maksymalnie od 30 do 33 ton obornika.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

Chcesz wyrobić sobie znamionowe, firmowe, inwentaryzacyjne tabliczki to zgłoś się do nas, a my je dla Ciebie wykonamy Naprawdę wymierne korzyści przyniesie Ci tworzenie stron www dla Twojego przedsiębiorstwa, dla Twojej firmy Potrzebujesz wyposażyć swoje królestwo w meble kuchenne poznań odwiedź naszą stronę, zorientuj się czego potrzebujesz - my Ci to damy
Realizacja: Strony www