Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 02-04-2015 o 08:30 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - założenia do nowego programu budowy lokalnych dróg - w lipcu

Resort infrastruktury i rozwoju chce, by założenia do nowego programu budowy lokalnych dróg gotowe były w lipcu 2015 roku ...

Resort infrastruktury i rozwoju chce, by założenia do nowego programu budowy lokalnych dróg gotowe były w lipcu 2015 roku - poinformowano w MIR. W 2015 roku samorządy otrzymają na inwestycje 1 mld zł; również na 2016 rok zaplanowana jest taka kwota.

Jak poinformował rzecznik MIR - Piotr Popa, resort chce, aby na lokalne drogi trafiało rocznie miliard złotych.

MIR pracuje nad założeniami do nowego programu budowy lokalnych dróg. Chcemy, by gotowe były w lipcu 2015 roku. Program następnie zostanie poddany konsultacjom. Pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie planowany jest na przełomie sierpnia oraz września 2015 roku.

Rzecznik wyjaśnił, że pieniądze na lokalne drogi są teraz przydzielane w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych". Dodał również że rok 2015 jest ostatnim rokiem, w którym program ten obowiązuje. Przewiduje on udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie własnych zadań w zakresie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych oraz gminnych.

Nowy program zakładał będzie m.in., że nadzór nad przeznaczonymi pieniędzmi na finansowanie lokalnych dróg przekazany będzie Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju. Zadanie to obecnie realizuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Rzecznik MIR informuje, że nie zmieni się dotychczasowa zasada dofinansowania "schetynówek". Celem nowego programu jest budowa spójnego systemu dróg powiatowych oraz gminnych zapewniającego efektywne funkcjonowanie ośrodków lokalnych i poprawę warunków życia lokalnych społeczności. Konsekwencją planowaną będzie również wyrównywanie szans rozwojowych regionów oraz budowanie terytorialnej spójności.

Resort analizuje uwagi wojewodów w sprawie obowiązujących kryteriów i zasad przyznawania dofinansowania.  Głównie chodzi o kwestie dotyczące składania wniosków o finansowanie inwestycji, organów właściwych do ich oceny, wielkości własnego udziału jednostki samorządu terytorialnego oraz rozliczeń dotacji.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

pierwszy taniec poznań Produkujemy najwyższej jakości tabliczki znamionowe poznań dlatego zachęcamy Państwa do współpracy z nami Czy to Podlasie, Mazowszy, czy Pomorze strony www poznań rządzą i nikt i nic tego nie zmieni Potrzebujesz wyposażyć swoje królestwo w meble kuchenne poznań odwiedź naszą stronę, zorientuj się czego potrzebujesz - my Ci to damy
Realizacja: Strony www