Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 25-08-2014 o 20:30 Sieczkarnie samojezdne używane do kukurydzy

Najnowsze samojezdne sieczkarnie to wydajne i drogie maszyny. Więc nie dziwi fakt że dużo rolników zwiększających produkcję mleka zdecydowało się na zakup używanych maszyn.

Najnowsze samojezdne sieczkarnie to wydajne i drogie maszyny. Więc nie dziwi fakt że dużo rolników zwiększających produkcję mleka zdecydowało się na zakup używanych maszyn. Wybór ich jest bardzo duży. Zwiększanie areału produkcji kukurydzy do zakiszania wiąże się z potrzebą użycia bardziej wydajnych maszyn do jej zbioru. Rolnicy dlatego coraz częściej decydują się na zakup sieczkarni samojezdnych (polowych). Zakup maszyny nowej wiąże się z wydatkiem nawet do miliona złotych.
 
Zanim zdecydujemy się na taką maszynę trzeba zadać sobie pytanie, czy taki zakup jest uzasadniony dla danej wielkości produkcji w naszym gospodarstwie oraz policzyć czy taka inwestycja się opłaci, zwłaszcza gdy w okolicy jest usługodawca który zapewnia zbiór plonów. Często bywa jednak tak, że nie ma możliwości skorzystania z takich usług, a finansowa sytuacja naszego gospodarstwa oraz nie największa powierzchnia upraw nie uzasadniają zakupu nowej maszyny. W przypadku takim pokusić się można o zakup używanej sieczkarni. Trzeba jednak mieć świadomość że takiego rodzaju sprzęt nawet z drugiej ręki zapewni dużą wydajność zbioru i aby zakup jego miał sens, należy mu zapewnić pracę na przynajmniej kilkudziesięciu hektarach upraw. Jeśli powierzchni własnych pól jest mniej pokusić się można o świadczenie usług, jeśli na to w okolicy jest zapotrzebowanie. Chcąc kupić używany ale nowoczesny sprzęt w dobrym stanie technicznym, trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 150 tys. złotych, a najczęściej co najmniej 200 tys. złotych.
 
JAGUAR BARDZO POPULARNY
Najczęściej spotykanymi na wtórnym rynku maszynami do zbioru traw i kukurydzy jest rodzina Jaguara oferowana w kilku generacjach przez firmę CLASS. Jaguar generacji poprzedniej to modele 830, 850, 870, 890, 900. Ta seria produkowana przez długi czas jest bardzo popularna na rynkach również w Polsce. Słynie ze swojej prostej konstrukcji, łatwej obsługi, dużej przepustowości, trwałości i wysokiej jakości pracy. Najnowsze modele Jaguara to 840, 850, 860, 870. Poznać można je po wyglądzie. Zostały jeszcze bardziej udoskonalone oraz efektywność została zwiększona. Na pierwszy rzut oka zauważyć można nowy design oraz kabinę z komputerem CEBIS - to obsługa jak w ciągnikach Arion, Axion, w kombajnach Tucano oraz Lexion. Zmodyfikowano również układy hydrauliczny i elektryczny dzięki czemu zamontować można wiele systemów elektronicznych wspomagających operatora: GPS Pilot, Auto Fill. Zmieniono również dostęp do maszyn co oznacza łatwiejszą codzienną obsługę.
 
Autor Łukasz K.
Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

konto firmowe facebook Chcesz się czegoś o kimś lub o czymś dowiedzieć, rozpoznać, sprawdzić identyfikacja poznań poleca się serdecznie Jesteśmy jedną z najlepszych firm pod względem tworzenie aplikacji internetowych które z pewnością wyróżniają się na rynku Chcesz mieć nowoczesną, ergonomiczną podkładki pod myszkę to zapoznaj się z naszą bogatą ofertą dotyczącą podkładek pod myszkę
Realizacja: Strony www