Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 14-10-2014 o 08:22 Rząd udzieli finansowej pomocy producentom wiśni i porzeczek

Rząd postanowił, że udzieli jednorazowej finansowej pomocy producentom wiśni i porzeczek. Powodem tego wsparcia jest drastyczny spadek cen tych owoców w 2014 r. w porównaniu z poprzednimi latami.

Pieniądze wypłaci Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Producenci, którzy ponieśli straty, otrzymają 410zł za hektar owocujących w bieżącym roku porzeczki czarnej, oraz wiśni - poinformował rząd po wtorkowym posiedzeniu.

Wypłata dla rolnika nie może przekroczyć jednak łącznie równowartości 15tys. euro. Limit ten pomniejszą kwoty pomocy, którą otrzymał rolnik z jakiegokolwiek innego tytułu w rolnictwie w ostatnich 3 latach - sprecyzował komunikat.

Wsparcie udzielane ma być na wniosek rolnika, złożony w odpowiednim biurze powiatowym ARiMR. We wniosku o pomoc finansową znaleźć się powinna informacja m.in. o powierzchni owocujących w 2014 r. upraw wiśni lub porzeczki.

Producenci wiśni i porzeczki czarnej otrzymają pomoc w formie de minimis. Pomoc de minimis to dopuszczone unijnym prawem wsparcie publiczne, jakiego może państwo udzielić bez konieczności uzyskiwania zgody Komisji Europejskiej.

W komunikacie Rady Ministrów dodano również, że producenci rolni liczyć mogą na pomoc w spłacie kredytów w związku z wprowadzeniem przez Rosję embarga na produkty polskie. Chodzi o zawieszenie spłaty kredytów przez dwa lata - przez okres ten ARiMR będzie płaciła za rolnika - kredytobiorcę odsetki. Po okresie zawieszenia spłat zostaną one spłacone przez kredytobiorcę lub pomniejszą kwotę dopłat, którą otrzymuje rolnik z ARiMR.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

prowadzenie facebook Ekspresowe, rzetelne pod każdym względem tworzenie stron internetowych na wasze potrzeby Mały remont, przeprowadzka kuchnie na wymiar poznań serdecznie się oferują Jeżeli myślisz o solidnych schody drewniane w swoim domu to skorzystaj z naszych usług
Realizacja: Strony www