Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 09-09-2014 o 03:57 Protest rolników związany ze szkodami wyrządzanymi przez dziki

Kilkudziesięciu rolników z Podlasia wyruszyło w czwartek rano z Zabłudowa do Białegostoku w proteście związanym ze zbyt niskim, ich zdaniem odszkodowaniom za szkody wyrządzane przez dziki.

Kilkudziesięciu rolników z Podlasia wyruszyło w czwartek rano z Zabłudowa do Białegostoku w proteście związanym ze zbyt niskim, ich zdaniem odszkodowaniom za szkody wyrządzane przez dziki. Drogą numer 19 jedzie około 40 ciągników - informuje policja.
 
Gdy rolnicy dojadą do Białegostoku w planach mają protest przed podlaskim urzędem wojewódzkim. Protestujący powiadomili nawet o kilkudniowej blokadzie ruchu w tym miejscu.
Rolnicy oczekują wyższych odszkodowań za niszczone przez dziki uprawy. Odszkodowania mają  wypłacać  koła łowieckie, ale rolnicy twierdzą, że są zbyt niskie.
 
W ich ocenie, dzików jest zbyt dużo. Podkreślają że populacja dzików nadmiernie się rozwinęła, bo nie było można na nie polować do lipca. W związku z obostrzeniami po wykryciu u dzików, w powiecie sokólskim wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF. Domagają się odstrzału dzików i większych pieniędzy na przeprowadzenie odstrzałów.
 
Na dziki już można polować i odstrzały są prowadzone. Według najnowszych danych Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku odstrzelono dotychczas około 300 dzików.
Protest rolników popierana jest przez Podlaską Izbę Rolniczą. Izba przypomina, że w lipcu Główny Lekarz Weterynarii wydał pozwolenie na odstrzał 3 tysięcy dzików tam  gdzie jest największe ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa ASF.
 
W 2013 roku rolnicy otrzymali za zniszczone uprawy przez dziki  640 tys. zł odszkodowań. W pierwszej połowie 2014 roku wypłacono ponad 500 tys. zł i będą kolejne wypłaty dla rolników za zniszczone przez dziki uprawy kukurydzy - poinformował Polski Związek Łowiecki.
 
Autor Łukasz K.
Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

jak założyć facebook dla firmy Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług tworzenie stron poznań zapraszamy do zakładki kontaktu Łazienka również od czasu do czasu potrzebuje rotacji meble łazienkowe poznań najwyższej jakości w przystępnej cenie Poszukują Państwo wynajem autokarów gniezno trafiliście idealnie, pełen profesjonalizm, bogata oferta, zapraszamy
Realizacja: Strony www