Oceń swoje gospodarstwo
Polecane strony
Opublikowano 29-06-2011 o 15:56 Sankcje za nieprzestrzeganie cross compliance

Nieprzestrzeganie wymagań wzajemnej zgodności powoduje sankcje. Są one redukowane proporcjonalnie do naruszeń i uzależniony jest od wielu czynników.

W przypadku stwierdzenia niezgodności wynikającej z zaniedbania ze strony rolnika, obniżka będzie stanowić 3 % całkowitej kwoty płatności bezpośrednich. Na podstawie raportu kontrolnego wydana może zostać decyzja o obniżeniu wielkości sankcji do 1 % lub zwiększeniu go do 5 % kwoty całkowitej. W niektórych przypadkach może dojść do odstąpienia od nałożonej kary.

Niezgodności wynikające z zaniedbania rolnika są traktowane jako nieumyślne i są sankcjonowane. W przypadku stwierdzenia powtarzającej się niezgodności, procent sankcji zostanie pomnożony razy 3. Maksymalna wysokość sankcji nie może przekroczyć 15 % całkowitej kwoty dopłat bezpośrednich.

Celowe dopuszczenie się stwierdzonej niezgodności będzie sankcjonowało obniżką do 20 % całkowitej kwoty.

Agencja Płatnicza może na podstawie oceny przedłożonej przez właściwy organ kontroli, wydać decyzję o obniżeniu procentu do wysokości nie mniej niż 15 %, w niektórych przypadkach może zwiększyć ten procent nawet do 100 % kwoty całkowitej.

Wymogami wzajemnej zgodności objęte są gospodarstwa pochodzące ze standardowej, obowiązkowej próby wylosowanej w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli.

Wielkość próby to minimum 1 % gospodarstw rolnych ubiegających się o płatności bezpośrednie. W przypadku Polski jest to blisko 15 tys. kontroli rocznie.

Kontrole z zakresu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt dotyczą 3 % gospodarstw utrzymujących bydło oraz 3 % gospodarstw utrzymujących owce i kozy.

Autor red.ocenagospodarstwa.pl
Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz swoje konto możesz się zalogować.
Nie posiadasz jeszcze konta? Możesz się zarejestrować.

strony www Poznań Ogłoszenia rolnicze portal rolniczy

Portal rolniczy Ocena Gospodarstwa powstał z myślą o rolnikach szukających informacji na temat Cross Compliance, czyli zasadzie wzajemnej zgodności i zasadzie wzajemnej współzależności. Po dokonaniu oceny swojego gospodarstwa sugerujemy kontakt z doradcą rolniczym, który pomoże zachować dofinansowanie unijne rolnikom, jak również ubiegać się o fundusze na rozwój gospodarstwa przez młodych rolników.

Czy to Podlasie, Mazowszy, czy Pomorze strony www poznań rządzą i nikt i nic tego nie zmieni Funkcjonalne, nowoczesne, sąsiedzi będą wam zazdrościć kuchnie poznań na zamówienie Produkujemy jedne z najlepszych materiały POS w Europie, dlatego zachęcamy do współpracy z nami
Realizacja: Strony www